بلبرینگ سوزنی تک ردیف

بلبرینگ سوزنی

بلبرینگ سوزنی | بلبرینگ سوزنی در بلبرینگ های سوزنی دارای ضخامت کم و ظرفیت تحمل بار فوق العاده می باشند.این بلبرینگ ها می توانند با حلقه داخلی یا بدون آن بکار روند.بلبرینگ سوزنی در واقع نوعی رولبرینگ معروف به نیدل برینگ می باشد که از استوانه های فولادی با قطر بسیار کم برای صفحه اتصال استفاده می شود. بلبرینگ های سوزنی بدون حلقه داخلی برای مینیمم کردن فضای مورد استفاده رولبرینگ مفید است و شفت در این موارد سخت کاری و صیقل داده شده است. سرعت گردش ساچمه های استوانه ای سوزنی در این دسته از برینگ ها بسیار بالا می باشد که به دلیل قطر کم ساچمه های سوزنی می باشد و از این رو میزان اصطکاک ایجاد شده نیز بالاتر بوده و در سرعت های بسیار بالا حتی یک میدان مغناطیسی اندکی نیز ایجاد میشود. بلبرینگ های سوزنی که دارای حلقه داخلی هستند در مواردی که ماشینکاری شفت غیر اقتصادی باشد بکار می روند.این رولبرینگ ها اجازه حرکت محوری را می دهند.ابعاد و انواع مختلفی از این سری تولید می شوند و در همه محصولات شکل سطح استوانه ها طوری اختیار شده است که از ایجاد تنش های لبه ای احتراز شود. میزان سطح انتقال قدرت و بار در بلبرینگ های سوزنی نسبت به ساچمه های گرد بالاتر می باشد که از نقاط قوت آنها محسوب میشود.

بلبرینگ سوزنی تک ردیف

بلبرینگ سوزنی تک ردیفه هم بصورت شعاعی و هم بصورت کف گرد تولید میشود که در صورت تولید شعاعی هم بصورت ساده و هم به شکل مخروطی تولید میشود. بلبرینگ سوزنی تک ردیفه که طراحی ساده تر و کاربری گسترده تری نسبت به مورد دو ردیفه سری دارد در ساختار خود از استوان های فولادی مغز پر با ضریب سختی بسیار بالا بهره می برد که با حرکت غلطشی خود نقش کاهش دهنده اصطکاک و انتقال دهنده را دارند که در صورت استفاده از شکل شعاعی بلبرینگ سوزنی این انتقال رادیال و در صورت استفاده از حال کف گرد این انتقال محوری می باشد. تکنولوژی بکار رفته در تولید بلبرینگ سوزنی بر خلاف شکل ساده ای که دارد بسیار حساس و دقیق می باشد و تنها چند شرکت معتبر در دنیا هستند که به تولید آنها می پردازند چرا که در صورت اختلال و شکست آن تعداد قطعاتی که آسیب می بینند بسیار بالا می باشد. بلبرینگ سوزنی تک ردیفه معمولا در صورت استفاده از برند های معتبر قابلیت کار تا دمای ۱۲۰ درجه سانتی گراد را دارد. هر چند برای کار در دماهای بالا می بایست روغن کاری با روغنهای مخصوص بصورت مرتب صورت پذیرد و بیشترین راندمان کاری و طول عمر آنها تا دمای ۱۰۰ درجه سانتی گراد می باشد.

بلبرینگ سوزنی تک ردیف
بلبرینگ سوزنی تک ردیف

بلبرینگ سوزنی SKF که در واقع نوعی رولبرینگ است در داخل ساختمان خود از استوانه هایی با نسبت بسیار پایین قطر به طول استفاده میکند. طراحی بهینه هلدر و نگهدارنده ساچمه های سوزنی و خود ساچمه ها مانع از تمرکز تنش در نقاط خاص شده و سبب افزایش طول عمر این قطعه شده است. بلبرینگ سوزنی SKF در طرح های بسیار متنوع و سایزهای مختلف برای هماهنگی با شرایط کاری مختلف و قابلیت نصب بر روی ماشین آلات صنعتی متعدد می باشد. در برخی طراحی های بلبرینگ سوزنی SKF خود بدنه داخلی ماشین به عنوان رینگ و یاتاقان خارجی برای آن عمل می کند و در برخی طراحی ها بلبرینگ دارای رینگ خارجی می باشد. دو سری پر کاربرد از بلبرینگ سوزنی SKF سری های IR , LR هستند که هر دو به دو شکل با حفره های جریان روغن و بدون حفره جریان روغن تولید شده اند.

بیشتر بخوانید…………………

نمايندگي بلبرينگ skf

فروشگاه اينترنتي بلبرينگ skf

بلبرينگ skf چيست

وارد كننده بلبرينگ skf

رولبرينگ و بلبرينگ skf

رولبرينگ و بلبرينگ اس كا اف

فروش بلبرينگ skf

فروش بلبرينگ صنعتي skf

بلبرينگ صنعتي skf

بلبرينگ صنعتي fag

بلبرينگ صنعتي اف آ گ