بلبرینگ صنعتی

بلبرینگ صنعتی

فروشگاه بلبرینگ آژند(فروش بلبرینگ صنعتی کشاورزی ) به استحضار می رساند با سابقه بیش از ۲۵ سال در امر واردات و توزیع بلبرینگ(AACHEN-آخن) و قطعات صنعتی با هدف قرار دادن كیفیت مطلوب ، گامی در این جهت برداشته است. این گروه تمام تلاش خود را داشته كه بعنوان یك مرجع مفید به خواسته مشتریان عزیز پاسخ دهد و هم اكنون اجناس خود را برای شركت های راهسازی ؛ كشاورزی ؛ سیمان ؛ پتروشیمی ؛ شركت های فولادی  را با برند آخن توزیع می نماید. بلبرینگ آژند تنها نماینده انحصاری آخن و وارد كننده برند آخن می باشد و كلیه اجناس دارای گارانتی می باشد.

بلبرینگ ها قطعات صنعتی بسیار پرکاربردی هستند که با ساختاری فولادی تولید میشوند و برای کاهش اصطکاک گردشی مورد استفاده قرار میگیرند.

بلبرینگ جزو پرکاربردترین قطعات صنعتی می باشد که تقریبا در تمام ماشین آلات صنعتی به منظور کنترل و ساپورت بارهای محوری مورد استفاده قرار میگیرند.

بلبرینگ صنعتی دارای سه بخش اصلی هستند و در واقع از ساچمه به منظور انتقال بار بین دو برینگ یا یاتاقان استفاده میکنند.

آدرس : خیابان سعدی جنوبی خیابان امیر كبیر كوچه ناظم الاطبا ء شمالی پاساژ تهران پلاك ۱۲۴

تلفن : ۱۰ خط سانترال ۰۲۱۳۶۶۱۳۲۹۶

فكس :۰۲۱۳۳۹۵۹۵۳۵

همراه :۰۹۱۲۳۴۳۵۰۰۷

همراه :۰۹۱۲۹۲۲۸۹۱۹

فروش بلبرینگ صنعتی

اطلاعات بیشتر در مورد بلبرینگ

با گردش محور متصل به برینگ داخلی در هر جهت ساچمه های داخلی بلبرینگ در جهت مخالف به گردش در می آیند. از آنجا که ساچمه های بلبرینگ صنعتی حرکت گردشی دارند میزان اصطکاک تولید شده بسیار پایین تر از حالتی است که دو سطح بر روی یکدیگر سایش پیدا می کنند.

بسته به جهت گردش و نوع بار شکل های مختلفی از بلبرینگ تولید میشوند که هر یک کاربری ویژه ای دارند.

انتخاب بلبرینگ

انتخاب بلبرینگ صنعتی مناسب با دستگاه ها معمولا طبق بروشور و کاتالوگ تولید کننده دستگاه ها صورت می پذیرد و امری کاملا مهندسی می باشد. بلبرینگ ها از آنجا که سطح تماس مقطع ساچمه ها با سطوح برینگ بسیار کم و بصورت نقطه ای است دارای مقاومت باری بسیار کمتری نسبت به دیگر برینگ ها من جمله رولبرینگ هستند.

بلبرینگ های صنعتی که در کنار رولبرینگ ها و یاتاقانها بطور کلی دسته برینگ ها را تشکیل میدهند دارای تنوع مختلفی هستند. بلبرینگ صنعتی بر حسب نوع کاربری، زاویه و نحوه اتصال محور ها، نوع ساچمه های غلطشی بکار رفته در ساختمان بلبرینگ صنعتی، جنس، زاویه تعلیق و انتقال نیرو دسته بندی میشوند. از بین انواع مختلف بلبرینگ ها بلبرینگ های شیار عمیق دارای مصارف گسترده تری در صنایع مختلف می باشند و با برند های مختلفی نیز تولید میشوند. بلبرینگ ها بر خلاف ساختمان ساده ای که دارند دارای استاندارد های بسیار دقیقی در طراحی مکانیکی و همچنین متریال بکار رفته دارند و تولید آنها در سطح جهانی تنها توسط چند برند معتبر برای کاربری های سنگین صورت می پذیرد چرا که در صورت اختلال در کار بلبرینگ صنعتی و یا شکست آنها ضررهای بسیار پر هزینه ای به سیستم و ماشین آلات تحمیل میشود.

برند های تولید کننده بلبرینگ صنعتی

بلبرینگ ها قطعات حساسی هستند و می بایست حتی با پرداخت هزینه سنگین بهترین و مرغوبترین آنها مورد استفاده قرار گیرد. بالاخص بلبرینگ هایی که تحت بارگذاری های سنگین در ماشین آلات قرار میگیرند از اهمیت ویژه ای در حفظ قطعات دیگر برخوردار هستند. بطور کلی با توجه به حساسیت کاربری حساسیت در تولید بلبرینگ نیز بسیار بالا می باشد و تنها چند برند معتبر در دنیا به تولید بلبرینگ های صنعتی الترالود (تحمل بار بالا) مبادرت دارند که طبیعتا با توجه به استاندارد های دقیق و مراحل حساس تولیدی که دارند بلبرینگ صنعتی تولید این برندها دارای قیمت بالایی می باشد. قیمت بالای بلبرینگ های صنعتی با در نظر گرفتن ضررهای هنگفتی که در صورت شکستن این قطعه به ماشین آلات تحمیل میشود کاملا توجیه پذیر می باشد.

بلبرینگ صنعتی

با توجه به گستردگی کاربری و تعدد بالای انواع بلبرینگ صنعتی برخی از برندهای تولید کننده دارای شهرت بالاتری در تولید نوع خاصی بلبرینگ دارند. لازم به ذکر است که بسیاری از بلبرینگ های صنعتی با برندهای مطرح نیز در چین تولید میشوند که با توجه به قیمت پایین تمام شده تولید امری طبیعی می باشد و به هیچ وجه به منزله پایینتر بودن کیفیت این بلبرینگ ها نمی باشد بدین معنا که کلیه بلبرینگ های تولید آن برند در چین و تحت لیسانس تولید میشود. شرکت اس کا اف SKF انگلستان از پیشگامان تولید بلبرینگ های صنعتی در دنیا می باشد که با فعالیتی بیش از یک قرن در تولید بلبرینگ و بهره گیری از استاندارد های بسیار دقیق و پیشگام در تبیین استانداردهای تولید بلبرینگ در دنیا می باشد.

 

فاکتورهای انتخاب بلبرینگ صنعتی مناسب دستگاه

بلبرینگ ها جزو اجزای اصلی هر سیستم، ماشین و یا موتور مکانیکی هستند و بنابراین نوع، ابعاد و استاندارد های بلبرینگ صنعتی بکار رفته در آنها در بروشور و کاتالوگ ماشین و دستگاه صنعتی بصورت کامل قید شده است و انتخاب بلبرینگ مطابق با دستور العمل تولید کننده صورت می پذیرد. بنابراین با توجه به نقش بسیار حساس بلبرینگ ها در ساز و کار دستگاه پیشنهاد میشود این انتخاب دقیقا مطابق با کاتالوگ صورت پذیرد. در صورت ممکن حتی پیشنهاد میشود جهت جایگرین نمودن بلبرینگ حتی برند تولید کننده نیز همانند برند اصلی نصب شده بر روی دستگاه صورت پذیرد. اما برای تشریح بیشتر نحوه انتخاب و مشخصات مکانیکی بلبرینگ صنعتی و از آنجا که قیمت بلبرینگ صنعتی تحت تاثیر این فاکتورها می باشد به توضیح فاکتور های انتخاب بلبرینگ می پردازیم.

مهمترین فاکتور

مهمترین فاکتور در انتخاب بلبرینگ ها نوع بار وارده است که می تواند محوری، شعاعی و یا تلفیقی باشد. در مورد بارهای تلفیقی همواره بهترین انتخاب بلبرینگ مخروطی شکل می باشد حال انکه در مورد اعمال بارهای شعاعی که شامل اکثریت بارهای تعلیقی بلبرینگ صنعتی می باشد انتخاب های بسیار متنوعی وجود دارد. برای بارهای محوری نیز بهترین انتخاب بلبرینگ های کف گرد می باشند که همانطور که اشاره شد تعلیق بسیار مناسب و توزیع یکنواختی از بار را دارند. انتخاب بلبرینگ با برند های مختلف بر حسب میزان بودجه و زمان بارگذاری صورت می پذیرد.

مفهوم کد های درج شده بر روی بلبرینگ ها

تولید کنندگان بلبرینگ های صنعتی از کد هایی بر روی بدنه بلبرینگ استفاده می کنند که هدف از این کد ها گیج کردن مصرف کنندگان نیست بلکه این کدها نشانه هایی از مشخصات کامل مکانیکی شامل نوع، ابعاد و کاربری بلبرینگ دارند. جالب است بدانید با داشتن این کد ها بطور دقیق برای جایگزینی بلبرینگ ماشین خود بدون در نظر گرفتن تولید کننده و برند میتوانید اقدام نمایید. به بیان دیگر یک کد درج شده بر روی بلبرینگ ها از یک استاندارد مشخصی تبعیت می کند و تمام بلبرینگ ها با یک کد دارای ابعاد کاملا برابر و کارایی یکسان می باشند. کد درج شده بر روی بلبرینگ ها از سه بخش پیش کد (معمولا حروف لاتین) ، کد (عددی) و پس کد (تلفیق عدد و حروف لاتین) تشکیل شده است. نمونه یکی از کد ها عبارتست از:

S 6902 2RS

 • پیش کد بلبرینگ ها که در اینجا حرف S است می تواند یکی از موارد زیر باشد:
 • K: کیج یا نگهدارنده یا قفسه بلبرینگ همراه با ساچمه
 • L: بلبرینگ با قابلیت حذف رینگ
 • R: رینگ همراه با ست ساچمه ها
 • S:بدنه نگهدارنده از جنس استنلس استیل
 • W: بلبرینگ شیار عمیق از جنس استنلس استیل

 

و با ۶ عدد مختلف مطابق زیر بیان می گردد:

 • ۹ – سکشن یا برش بسیار نازک
 • ۰ – فوق سبک
 • ۱ – فوق سبک کف گرد
 • ۲ – سبک
 • ۳ – متوسط
 • ۴ – سنگین

کد معرف

دو رقم آخر این کد ۴ رقمی معرف قطر داخلی بلبرینگ می باشد

 • ۰۰ – ۱۰mm
 • ۰۱ – ۱۲mm
 • ۰۲ – ۱۵mm
 • ۰۳ – ۱۷mm
 • کد های بالاتر از ۰۳ برابر ۵ برابر عددی این کد به میلیمتر برای قطر داخلی بلبرینگ می باشند.

 

اطلاعات بیشتر در مورد بلبرینگ

 

پس کد بلبرینگ ها همانطور که گفته شد تلفیقی از حروف و اعداد هستند.

برخی از این پس کد ها عبارتند از:

 • ۲RS : بلبرینگ با سیل لاستیکی در دو طرف. RS قابلیت آب بندی بهتری نسبت به ۲Z داشته اما اصطکاک بیشتری ایجاد می کند
 • RS: بلبرینگ با سیل (آب بند) در یک طرف
 • ۲Z / ZZ: بلبرینگ با آب بند فلزی در دو طرف
 • Z: بلبرینگ با سیل در یک طرف
 • E: طراحی بلبرینگ با مقاوم سازی افزایشی
 • P2: حداکثر دقت در تولید بلبرینگ (ابعاد بسیار دقیق)
 • K: بلبرینگ با حلقه داخلی کونیک (اوریب)

مفهوم تنسایل بلبرینگ و تاثیر آن بر مقاومت بلبرینگ صنعتی

بلبرینگ های استاندارد فولادی تنشی در محدوده ۲۰۰۰ الی ۲۴۰۰ مگا پاسکال دارند که در ریتینگ و درجه بندی فولاد عدد بزرگی محسوب میشود. معمولا با بالا رفتن تنسایل بلبرینگ فاصله و حد بین تنش تسلیم که در آن فلز از ناحیه الاستیک وارد ناحیه پلاستیک میشود تا تنش شکست که در آن بلبرینگ دچار شکستگی می شود کمتر می شود.

 

بلبرینگ صنعتی
بلبرینگ صنعتی و فروش