بلبرینگ صنعتی

بلبرینگ صنعتی

بلبرینگ صنعتی که باعنوان یاتاقان توپی نیز شناخته می شود، از جمله ابزارآلات مهم و پرکاربردی است که در بسیاری از دستگاه ها و تجهیزات صنعتی، نقش ویژه و موثری دارد. این گروه از لوازم صنعتی که در خانواده یاتاقان ها قرار دارند، بلبرینگ صنعتی با توجه به خاصیت چرخشی خود در صنایع مهم تولیدی نظیر صنعت خودروسازی و یا تولید انواع موتور که وجود چنین قابلیتی ضروری است، به کار برده می شود.

درواقع کارکرد اصلی و مهم بلبرینگ ها، تحمل بارهای شعاعی و محوری در بخش های دارای تنش است و کمک می کند که اجزای مختلف یک دستگاه صنعتی بدون سایش به راحتی بر روی یکدیگر بچرخند. بنابراین استفاده از این قطعات کارآمد موجب کاهش اصطکاک نیز خواهد شد چراکه مانع از کشیده شدن سطوح بر روی هم می شود. در ادامه، اطلاعات بیشتر و دقیق تری از سایر ویژگی های بلبرینگ صنعتی، اجزای به کار رفته در آن و همچنین کاربردهای این ابزار در اختیار شما قرار خواهیم داد.

برای دریافت لیست محصولات و خرید با ما تماس بگیرید مشاوران فروش ما با صبر و حوصله اطلاعات کافی در اختیار شما قرا خواهند داد

ساختار بلبرینگ

همان‌طور که از نام این قطعه ( Ball bearing) مشخص است، از اجزای توپ مانندی ( Ball) تشکیل گردیده که دارای توان تحمل و یا کشیدن بار (bearing) می باشند. بنابراین ساختار تشکیل دهنده این دسته از قطعات صنعتی شامل موارد زیر هستند:

• رینگ
هر بلبرینگ صنعتی دارای دو بخش به عنوان رینگ داخلی و رینگ خارجی است که جنس آن از آلیاژ فولاد بوده و دربرگیرنده سایر اجزای این قطعه می باشد.

• ساچمه
اجزای توپ مانند غلتکی که جنس آنها اغلب از فولاد است و در نتیجه چرخش این اجزای کروی، بلبرینگ حرکت می کند.

• قفسه
این بخش که عمومأ از فولاد، برنج و یا نوعی فیبر ساخته می شود، با در برگرفتن ساچمه ‌ها، مانع از تماس آنها با یکدیگر شده و از حرکات این رول ها به اطراف جلوگیری می کند.

کاسه نمد
کاسه نمد در حدفاصل رینگ‌ و قفسه قرار دارد و از خارج شدن گریس یا روغن هیدرولیک داخل قفسه و بین ساچمه ها به بیرون جلوگیری می نماید. از طرفی این بخش دارای عملکرد عایق نیز هست و مانع از نفوذ آب به داخل بلبرینگ صنعتی می شود.

تماس با ما
آدرس : خیابان سعدی جنوبی خیابان امیر كبیر كوچه ناظم الاطبا ء شمالی پاساژ تهران پلاك ۱۲۴
تلفن :ده خط پاسخگوئی سانترال:۰۲۱۳۶۶۱۳۲۹۶
فكس :۰۲۱۳۳۹۵۹۵۳۵
همراه :۰۹۱۲۳۴۳۵۰۰۷

همراه :۰۹۱۲۹۲۲۸۹۱۹