بلبریگ اسپیندل

بلبرینگ های اسپیندل

بلبرینگ اسپیندل
بلبرینگ اسپیندل

 اسپیندل از محصولات برند  FAG

محصولات بلبرینگ آخن، تک ردیف می باشند و همپنین از حلقه های داخلی و حلقه های خارجی بیرونی و مجموعه ای از ساچمه و قفسه (CAGE) ساخته شده است.

بلبرینگ های اسپیندل از محصولات برند FAG در نسخه های ساچمه سرامیکی، ساچمه فولادی ، تمام سرامیک و تمام فولادی تشکیل شده اند. بلبرینگ های مذکور را برای دستگاه هایی که نیاز به دقت فوق العاده، هدایت بالا و ظرفیت سرعت بالا آماده می باشند مورد استفاده قرار میگیرند.

بلبرینگ  از فیبر استخوانی ساخته شده اند که موجب دقت بیشتر این بلبرینگ ها میشود و این بلبرینگ ها دارای دو زاویه ۱۵ و ۲۵ درجه میباشند که بنا به نوع دستگاه اسپیندل انتخاب میشوند، این زاویه درجه ها را با E یا C در شماره فنی بلبرینگ نشان داده میشود.

فروش بلبرینگ اسپیندل

فروشنده و تعمیرکننده انواع اسپیندل های آب خنک و هواخنک HSD , Arel بنا به سفارش و نیاز شما مشترین عزیز برآن شدیم تا با خرید عمده و واردات بلبرینگ های فابریک اسپیندل های HSD خدمات خود را تکمیل کنیم.

فروشگاه بلبرینگ آژند به استحضار می رساند با سابقه بیش از ۲۵ سال در امر واردات و توزیع بلبرینگ(AACHEN-آخن) و قطعات صنعتی با هدف قرار دادن كیفیت مطلوب ، گامی در این جهت برداشته است.

این گروه تمام تلاش خود را داشته كه بعنوان یك مرجع مفید به خواسته مشتریان عزیز پاسخ دهد و هم اكنون اجناس خود را برای شركت های راهسازی ؛ كشاورزی ؛ سیمان ؛ پتروشیمی ؛ شركت های فولادی  را با برند آخن توزیع می نماید.

بلبرینگ آژند تنها نماینده انحصاری آخن و وارد كننده برند آخن می باشد و كلیه اجناس دارای گارانتی می باشد.

ارائه بلبرینگ های با کیفیت ساچمه سرامیکی و قفسه فیبرکربن ZYS ,UTE,HXB,GMN,CSC,UFC,HRBو با دیگر برندهای معتبراز جمله SKF و FAG
۷۰۰۲C HQ1 2RZ P4 DBA
۷۰۰۳C HQ1 2RZ P4 DBA
۷۰۰۴C HQ1 2RZ P4 DBA
۷۰۰۵C HQ1 2RZ P4 DBA
۷۰۰۶C HQ1 2RZ P4 DBA
۷۰۰۷C HQ1 2RZ P4 DBA
۷۰۰۸C HQ1 2RZ P4 DBA
۷۰۰۹C HQ1 2RZ P4 DBA
۷۰۱۰C HQ1 2RZ P4 DBA

اسپیندل موتوری با دور و توان بالا می باشد که بلبرینگ های معمولی قادر به تحمل دور بالای این موتورها نیستند و حتی باعث اسیب رساندن به بخش های دیگر اسپیندل هم میشوند. از این رو در این موتورها بلبرینگ هایی که ساچمه آن از سرامیک یا قفسه آن از فیبر کربن است استفاده میشود تا دور بالای این موتورها را تحمل کند.

اطلاعات بیشتر

برند های معتبر تولید کننده بلبرینگ اسپیندل

بلبرینگ اسپیندل اغلب در مواردی در اتصالات شافت های افقی بجای بلبرینگ شیار عمیق مورد استفاده قرار می گیرد که به واسطه ضربه، اینرسی و یا سرعت زاویه ای بالا بار های شعاعی نیز بصورت موقت در اتصال شافت پدید آید و جایگزینی بلبرینگ شیار عمیق با بلبرینگ اسپیندل به سبب قابلیت این نوع بلبرینگ ها در تعلیق بار های ترکیبی بالاخص در سرعت های زاویه ای بالا می باشد.

از این رو در کل بلبرینگ اسپیندل در زمره انواع یاتاقان ها با حساسیت در تولید و کاربری بوده و کیفیت و تکنولوژی تولید تاثیر بسیار زیادی در کاربری و طول عمر این نوع یاتاقان ها دارد.

طراحی ویژه قفسه و رینگ ها بالاخص در قوص های داخلی آنها، قابلیت فراوری فلزاتی با مقاومت سایشی و حرارتی در سرعت بالای دورانی اتصال بلبرینگ اسپیندل تحت تاثیر برند های تولید کننده و استاندارد صنایع کشور های آنها می باشد. در زیر به معرفی برخی از برند های معتبر تولید کننده بلبرینگ اسپیندل می پردازیم.

 

  • بلبرینگ اسپیندل SKF محصول کشور سوئد و تحت لیسانس کشور آلمان بوده و چه از نظر طراحی اجزا و چه از نظر فاروری فلزات در ساختار تابع استاندارد صنایع این کشور با ابعاد میلیمتری و استاندارد DIN تولید می شود.
  • بلبرینگ اسپیندل FAG محصولی از شرکت شوفلر آلمان یکی از معظم ترین تولید کنندگان انواع یاتاقان بلبرینگ در دنیا می باشد. کیفیت محصولات برند آلمانی FAG به اندازه ای است که از دیر باز و حتی در زمان جنگ های جهانی این یاتاقان ها بر روی تجهیزات نظامی مانند تانک و هواپیما نصب می شده اند.
  • بلبرینگ اسپیندل ناچی NACHI محصولی از کشور ژاپن می باشد که در تولید آن از آلیاژ فولادی SUJ2 مطابق با استاندارد صنایع کشور ژاپن استفاده شده است. در تولید این بلبرینگ اسپیندل گاهی از قفسه هایی از جنس برنزی و یا آلیاژ های خاص استفاده می شود.
  • بلبرینگ اسپیندل NSK یکی دیگر از محصولات ژاپنی می باشد که بصورت رقابتی با دیگر تولید کنندگان بنام انواع یاتاقان در کشور ژاپن مانند NTN, KOYO, NACHI تولید شده است و دارای ابعاد میلیمتری بوده بصورت روان کاری شده با گریس به بازار عرضه می شود.

در استفاده از بلبرینگ ها، رولبرینگ ها و یاتاقان ها بالاخص در مواردی که با تشدید بار یا سرعت مواجه هستیم مانند بکارگیری بلبرینگ اسپیندل بر روی شافت هایی با سرعت دورانی بسیار بالا کیفیت تولید که در نام برند و کشور تولید کننده نیز خلاصه می شود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

زاویه تعلیق بار در بلبرینگ اسپیندل

بلبرینگ اسپیندل بگونه ای طراحی و تولید می شود که قابلیت تعلیق بار های شعاعی در تمامی جهات در اتصال شافت های افقی و تعلیق بار های محوری را در یک جهت داشته باشد و از این رو در دسته بلبرینگ های ترکیبی دسته بندی می شود. اما قابلیت و میزان تعلیق بار توسط بلبرینگ اسپیندل در راستای محوری های X , Y به شکل هندسی قفسه و یا در برخی انوع طراحی ها قوص های داخلی رینگ های اتصال دارد. در واقع بکارگیری قفسه هایی بصورت پروفیل مخروطی قابلیت تجزیه بار و تنش اعمالی ترکیبی را بر روی هر دو محور فراهم می آورد. هر اندازه زاویه آلفا که بین راستای امتداد سطح مخروطی قفسه بلبرینگ اسپیندال با سطح افق بیشتر شود قابلیت تعلیق بار محوری در راستای شافت اتصال در یک جهت نیز بالاتر می رود.

در طراحی بلبرینگ اسپیندال بگونه ای که رینگ های بیرونی در تعلیق بار ترکیبی موثیر باشند دو رینگ بصورت مکمل دارای سطوح قوصی شکل داخلی در تماس با ساچمه های بلبرینگ اسپیندال قرار گرفته و فوص داخلی بوجود آمده یک مولفه تجزیه پذیر از نیرو را در راستای محوری در اتصال بلبرینگ اسپیندال فراهم می آورد.

Comments are closed.